Vítejte na stránkách příbramského autosalonu HONDA | www.hondapribram.cz
provozuje Proresta s.r.o., autorizovaný dealer Honda Česká republika s.r.o.
Při zakoupení vozu u nás péče o Vás teprve začíná. Přijďte se k nám přesvědčit!


JAZZ / CROSSTAR new

CIVIC SEDAN

CIVIC 5D

CIVIC TYPE R

HR-V

CR-V

Nový CIVIC Type R (2017)

Kompletně přepracovaný Civic Type R je ostrý hatchback s vyspělou aerodynamikou vybavený technologiemi ze závodních drah.

Zrozen ze snu

"Už jako malý jsem miloval auta. Naší vizí pro model Civic Type R byla snadná ovladatelnost, na kterou se může řidič naprosto spolehnout, a která by v něm vyvolala touhu z vozu vůbec nevystupovat." (Hideki Kakinuma, asistent vedoucího velkého projektu pro model Civic Type R). Model Type R je zhmotněním snu. Byl vytvořen tak, aby nabídl vysokou úroveň komfortu, bezkonkurenční prostor v interiéru a tvary ze závodních tratí odrážející jeho špičkový výkon.

Dvojí tvář

Hbitý a současně robustní. Je úžasně štíhlý, ale současně agresivně sportovní. Model Type R byl zkonstruován tak, aby měl vynikající aerodynamiku – parametry minimalizující odpor vzduchu a vztlak – a současně nepřehlédnutelný vzhled. Nová 20" kola z lehkých slitin, dodávaná pouze pro model Type R, dotváří agresivní styl. Vůz sedí nízko a s pneumatikami 245/30 ZR20, které dokonale vyplňují podběhy, má neskutečně odhodlaný výraz. Nepřehlédnutelná karoserie s krátkými převisy se vyznačuje propracovanými liniemi, které řídí obtékání vzduchu pod i nad vozem a zvyšují stabilitu při vysokých rychlostech.

Vítěz prostorového klánír

Není to sen, ale skutečnost. Civic Type R charakterizuje nejprostornější interiér v dané třídě, nízko položené těžiště, více místa pro hlavu a aktivnější jízdní poloha. Nová závodní sedadla s vysokými opěradly, se speciálně tvarovaným čalouněním a opěrnými polštáři jsou nejlehčími sedadly, jaká jsme kdy u modelu Type R použili. Pokud právě negumujete asfalt na okruhu, můžete využít i praktickou stránku modelu Type R. Představte si víkendový výlet s přáteli. Velký zavazadlový prostor modelu Type R dokáže bez problémů pojmout závodní výbavu i věci na víkend.

Dokonalejší připojení

Mějte na dosah vše, co máte rádi, například svou rodinu, hudbu nebo přátele. Pomocí připojení Bluetooth® nebo USB máte přístup k informacím a seznamům skladeb ve svém smartphonu. Rozhraní svého telefonu můžete rovněž přenést na 7" dotykový displej pomocí aplikace Apple CarPlay® nebo Android Auto™, abyste získali přístup k aplikacím umožňujícím telefonování a odesílání či příjem zpráv, když vozidlo stojí.

Dokonale sportovní

Pulzující síla, syrový výkon. Model Type R navazuje na tradici společnosti Honda ve výrobě vysoce výkonných vozů a základní komponenty sdílí s novým modelem Civic 10. generace. Od základů přepracovaná konstrukce si stanovila za cíl zajistit nejpůsobivější a nejúžasnější jízdní zážitek mezi vozy v segmentu ostrých hatchbacků – jak na silnici, tak na závodní dráze. Přivítejte nejvýkonnější a nejrychleji akcelerující vůz s pohonem předních kol, jaký jsme kdy postavili.

Zažijte výkon

Type R reaguje na pokyny řidiče okamžitě, bez nejmenšího zaváhání. Jeho srdcem je úchvatný přeplňovaný motor VTEC o objemu 2,0 l. Je drsný, silný, poskytuje výkon 320 k (točivý moment 400 Nm) a jeho zvuk vycházející z trojité koncovky výfuku vás nenechá v klidu. V souladu s vašimi zásahy bude Type R krotký nebo jako utržený z řetězu. V každém ze zvolených jízdních režimů dochází k průběžné analýze rychlosti, naklánění či stáčení a odstředivé síly – pro různé podmínky na silnici i na závodní dráze – podle získaných údajů se upraví nastavení adaptivních tlumičů, síla potřebná k řízení, reakce převodovky a odezva škrticí klapky.

Zuřivost bestie

Ostřejší řazení až do nejvyššího stupně – a zpět dolů. Nová šestistupňová manuální převodovka modelu Civic Type R nám umožnila dopřát vám dosud nejpůsobivější akceleraci. Tento vůz probudí vaše emoce a nenechá vás v klidu. Nový systém synchronizace otáček je naprosto nekompromisní v bezprostředním propojení modelu Type R s řidičem. Funguje progresivně ve všech jízdních režimech a umožňuje plynulé řazení bez rázů. Od teď budete řadit jako profesionál. Nejimpozantnějším výsledkem úchvatné kombinace zcela nové převodovky a přeplňovaného motoru je doba (5,7 sekundy), za kterou zrychlí z 0 na 100 km/h. Užijte si to!

HONDA CIVIC TYPE R model 2017 se 3.4.2017 postarala o nový rekord na okruhu Nürburgring v kategorii automobilů s pohonem předních kol:

Hbitost a ovladatelnost

Type R má tužší podvozek a cela nový systém zavěšení. Torzní tuhost modelu Type R se zvýšila o 38 %. Přínosem pro dynamiku je rozhodný a cílevědomý přenos výkonu. Vaše těsné propojení s vozem i vozovkou vám zajistí naprostou jistotu při řízení. Systém předního zavěšení se vzpěrami MacPherson byl u modelu Civic Type R přepracován a dostal novou geometrii, která minimalizuje dopad točivého momentu na řiditelnost a maximalizuje sportovní jízdní vlastnosti. Vůz se tak k silnici doslova tiskne, a pokud budete požadovat vyšší výkon, nebude protestovat. Nové konstrukční uspořádání víceprvkové zadní nápravy je vylepšeno jedinečnými nezávislými rameny zavěšení s vysokou tuhostí. Společně zajišťují mimořádně jisté jízdní vlastnosti.

Nastavitelné režimy řízení:

Aerodynamika a výkon:

Šestý smysl

Vyspělé bezpečnostní prvky modelu Civic Type R mají za úkol starat se o bezpečnost vás i vašich spolucestujících. Systém pro zmírnění následků nehody. Hrozí-li nebezpečí srážky s vozidlem nebo chodcem, tato funkce vás na nebezpečí upozorní a zároveň sníží rychlost, což pomáhá minimalizovat následky případného nárazu. Systém pro udržování v jízdním pruhu. Pomáhá udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu a eliminuje tak nutnost opravných zásahů volantem a únavu z řízení. Zejména na dálnicích zaručuje méně stresující zážitek z jízdy. Systém rozpoznávání dopravních značek. Systém rozpoznávání dopravních značek identifikuje dopravní značky a tyto informace vám předává prostřednictvím vizuálního zobrazení. Současně lze vždy zobrazit dvě značky. Inteligentní omezovač rychlosti. Chytře kombinuje stávající nastavitelnou funkci omezovače rychlosti se systémem rozpoznávání dopravních značek. Automaticky nastavuje rychlostní limit podle toho, co detekuje systém rozpoznávání dopravních značek.

Ceník a technické parametry
Fotogalerie